Hľadanie čitateľského pokladu

Si pripravený nájsť toto leto svoj čitateľský poklad?

mapa

Milý hľadač čitateľského pokladu,

ak prečítaš aj počas prázdnin v priemere jednu knihu za týždeň, nielenže si udržíš bystrú hlavu a upevníš svoje čitateľské zručnosti, ale sa aj skvele zabavíš. Literárne ihrisko preto pripravilo letnú výzvu: Hľadanie čitateľského pokladu. Ide o mapu, ktorá v tebe zaručene vyvolá zvedavosť, a objavíš vďaka nej mnoho nových kníh!

Download (PDF, 645KB)

Návod, ako postupovať pri hľadaní čitateľského pokladu

Na mape je znázornených deväť miest a na každom z nich výzva na objavenie knihy. Netreba ich čítať v zadanom poradí. Všetky výzvy sú vhodné pre začínajúcich aj pokročilých čitateľov.

K pokladu sa dostaneš, ak prečítaš každý týždeň aspoň jednu knihu. Po prečítaní knihy, ku ktorej ťa mapa navedie, si zapíš jej názov a meno autora do pripraveného políčka. Nezabudni si zaznačiť aj to, ako sa ti kniha páčila. Napríklad jednoduchými značkami:

nepáčila :-(

dobrá, ale nenadchla 😐

výborná :-)

Ak chceš, môžeš napísať aj recenziu – k nám do Literárneho ihriska, do online kníhkupectiev alebo aspoň pre seba či svojich priateľov. Ku koncu prázdnin sa určite čítaním dostaneš k svojmu pokladu. Daj nám vedieť, ktorá kniha sa stala tvojím čitateľským pokladom!

Mapu vhodnú na tlač si stiahni tu:

MAPA ČITATEĽSKÉHO POKLADU

Farebnú mapu čitateľského pokladu nájdeš tu:

MAPA ČITATEĽSKÉHO POKLADU vo farbe

 

OBR_citat.poklad500


Leave a Reply

 
Prihlás sa na odber eZinu a získaj mapu čitateľského pokladu!

Začni písať svoj prvý príbeh už dnes!

Používame cookies, aby sme mohli prispôsobiť váš užívateľský zážitok na našich webstránkach.
Viac o cookies
Ok