Pre médiá

Vitajte v časti určenej médiám. Nájdete tu logo Literárneho ihriska, obálku knihy Moje príbehy, náhľad do vnútra knihy a často kladené otázky spolu s odpoveďami na ne.

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktuje nás prosím emailom na:
info [zavináč]  literarneihrisko.sk.

 

Adobe_PDF_file_icon_32x32   Logo Literárneho ihriska

Adobe_PDF_file_icon_32x32   Obálka titulu Moje príbehy

 

O projekte

Literárne ihrisko je tu pre deti, ktoré sa rady hrajú so slovami, príbehy nielen rady čítajú a počúvajú, ale ešte radšej by ich tvorili!

Portál venovaný tvorivému písaniu pre deti sa zatiaľ len napĺňa tipmi na písanie, návodmi na zamyslenie a inšpiráciami k tvorbe. Ponúkať bude návody ako s písaním začať, ako vykresliť vierohodné postavy, ako opísať prostredie, kulminovať dej či napätie, písať pútavo a vymyslieť dokonalé názvy pre skvelé príbehy. Hlavným cieľom portálu je prinášať deťom radosť z vlastnej tvorivosti. Tvorivé duše, šup do písania!

Ambíciou Literárneho ihriska je popri deťoch združiť všetkých, ktorých zaujíma tvorivé písanie, čítanie s porozumením a literatúra písaná deťmi či pre deti. Pre rodičov pripravujeme samostatnú sekciu plnú rád, článkov a tipov, ako deťom zatraktívniť písanie. Začíname príbehmi, no veľmi skoro sa dostaneme i k básneniu.

O autorkách

Ivana Koprdová je zakladateľka vydavateľstva Studio Point A, redaktorka a konzultantka digitálnych vydavateľských stratégií. Inšpirovaná ľudskou kreativitou vedie kurzy tvorivého písania pre biznis a najnovšie sa venuje aj tvorivému písaniu pre deti – chce, aby deti prežívali príjemné chvíle pri hre s jazykom, prehlbovali svoju predstavivosť a zároveň svoje mysle nenútene pripravovali na inovatívne riešenia budúcnosti. Verí, že každý má v sebe príbeh, ktorý stojí za to napísať.

Ľubica Psotová žije v Bratislave. Pracuje ako učiteľka slovenského jazyka a literatúry. Knihou Moje príbehy chce tvorivé písanie priblížiť deťom a mládeži ako pútavú voľnočasovú aktivitu a mnohým z tých, ktorí chcú raz napísať vlastné dielo, poskytnúť návod, ako si splniť svoj sen.

O knihe

V knihe Moje príbehy sme sa pokúsili vytvoriť pútavý kurz tvorivého písania pre deti, priniesť návod ako správne zostrojiť príbeh, napr. rozprávku, detektívku, sci-fi, fantasy. Chceli sme nádejným mladým autorom dodať odvahu, aby sa naučili prekonať bariéry pri písaní.

Formuláciou textu, ale i bohatou škálou „letných” tipov na písanie jednoznačne smerujeme k vyplneniu voľnočasových aktivít. V knihe prinášame jednoduché rady a pravidlá, ktorých dodržiavanie usmerní bohatú detskú fantáziu a motivuje predstavivosť tých, ktorí potrebujú inšpiráciu. Zároveň sme sa sústredili na základné pojmy výstavby umeleckého textu a prístupnou formou vysvetlili kľúčové literárnovedné termíny. Kniha je vhodná pre všetky deti.

Otázky a odpovede

Pozrite si odpovede na často kladené otázky.

 

Náhľad do vnútra knihy

Download (PDF, 419KB)

 

Download (PDF, 577KB)

 

Download (PDF, 550KB)


Leave a Reply

 
Prihlás sa na odber eZinu a získaj mapu čitateľského pokladu!

Začni písať svoj prvý príbeh už dnes!

Používame cookies, aby sme mohli prispôsobiť váš užívateľský zážitok na našich webstránkach.
Viac o cookies
Ok