Ako opísať pútavé prostredie príbehu?

Keď tvoríš svet príbehov, snaž sa ho pre svojich čitateľov vyfarbiť čo najpestrejšie. Tak, aby si ho vedeli ľahko sami predstaviť. Nezáleží na tom, kde sa tvoj príbeh bude odohrávať – či v  rozprávkovom kráľovstve, na opustenom ostrove, alebo v inej galaxii – príbehu dodáš farby a život, ak prostredie deja opíšeš detailne.

Môžeš opísať nielen ako priestor vyzerá, ale aj ako znie a ako vonia. Pamätaj, že čitatelia nevedia o priestore nič, čo im sám v príbehu nenapíšeš.

Priestor takisto upriamuje čitateľovu pozornosť, aby sa sústredil na dôležité

podrobnosti, ktoré nesmú zostať nepovšimnuté. Originálne sa snaž opísať všetko – dom, kde postavy žijú, okolie, počasie a fázu dňa.

Opisom priestoru môžeš zakryť stopy záhady alebo pomôcť vytvoriť atmosféru. Vždy by mal odkazovať na tému či náladu príbehu – napríklad príbeh, ktorý sa odohráva na opustenom ostrove, navodí v čitateľovi napätie, zatiaľ čo narodeninová oslava u starých rodičov v sade vyznie veselo.

Rôzne cvičenia na písanie priestoru a tvorbu atmosféry v príbehu nájdeš v knihe MOJE PRÍBEHY – tvorivé písanie pre deti.


 
Prihlás sa na odber eZinu a získaj mapu čitateľského pokladu!

Začni písať svoj prvý príbeh už dnes!

Používame cookies, aby sme mohli prispôsobiť váš užívateľský zážitok na našich webstránkach.
Viac o cookies
Ok