Ako začať s písaním príbehov?

Ak chceš napísať naozaj dobrý príbeh, potrebuješ mať nápady a zaujímavé postavy, ktoré budú v príbehu vystupovať. Zápletku, ktorá rozhodne, o čom príbeh bude a čo presne sa v ňom udeje. Prostredie, kde sa všetko odohrá. Pútavý jazyk, ktorý ukáže, ako tvoje postavy rozprávajú, ako rozprávač opisuje udalosti, či používa humor, rôzne pestré či nezvyčajné slová a podobne. Skutočne pútavý jazyk nedovolí čitateľom tvoj príbeh odložiť z rúk, kým ho nedočítajú.

Ďalej potrebuješ atmosféru, ktorá sa bude vznášať všade naokolo a vytvárať náladu príbehu. Zaujímavý názov príbehu, ktorý nastaví tón hlasu rozprávania a čitateľov hneď zaujme. Dôležité je ujasniť si hlavnú myšlienku, ktorá bude základným kameňom dobrej poviedky.

Ak chceš jednotlivé udalosti príbehu zoradiť tak, ako sa odohrali, potrebuješ rozmýšľať nad jeho kompozíciou. Predsa len, potrebuješ sa prepísať od začiatku príbehu k jeho koncu.

Mnohé informácie nájdeš na našej webstránke, no pekne po poriadku sú jednotlivé súčasti príbehu zoradené a objasené aj s cvičeniami v knihe MOJE PRÍBEHY – tvorivé písanie pre deti.

V knihe nájdeš aj základné pravidlá, ktoré robia z dobrého spisovateľa vynikajúceho. Sú to tieto dve:

Nehovor radšej ukazuj

Čítaj ako spisovateľ

Čo ďalej? Predsa pero do ruky, zošit na stôl a tvorivé svaly do práce! Alebo si prečítaj:  Kde brať nápady na písanie?


 
Prihlás sa na odber eZinu a získaj mapu čitateľského pokladu!

Začni písať svoj prvý príbeh už dnes!

Používame cookies, aby sme mohli prispôsobiť váš užívateľský zážitok na našich webstránkach.
Viac o cookies
Ok